Domácí konzervy…

…vyrábím pro účely „cestovací“. Naše dovolené byly lehce netradiční – bydlet s dětmi v hotelu a chodit dvakrát nebo třikrát denně na jídlo v přesně daný čas se ukázalo jako nemožné, protože zásadně neměly hlad v době oběda či večeře, a ten přišel v okamžiku, kdy jídlo nebylo k dispozici. Z toho vzniklo naše cestování – putování bez účasti cestovní kanceláře, což pro mě znamenalo zajistit jídlo po čas cesty a pobytů v apartmánech. Rozhodně se mi nechtělo strávit dovolenkový čas v kuchyni a tak jsem nastudovala výrobu domácích konzerv a pustila jsem se do nich. Pak už to byla rychlovka, maso nebo omáčku vyklopit a ohřát, vedle uvařit brambory či těstoviny…a  bašta byla hotová za chvilku. Každý rok jsem něco vylepšila a dnes  vyrábím např. vepřovou konzervu (na přání dětí)  po celý rok.

P1260797

Recept je velice jednoduchý:  vepřové maso (bůček, krkovici, plecko) nakrájím na větší kostky, dám do pekáče, osolím, opepřím, okmínuji….kořením podle chuti, žádné odměřování. Pak maso peču asi hodinu, hodinu a půl – (podle množství) a podlévám vodou, aby vznikla šťáva. Hotové masové kostky napěchuji do menších skleniček a až k obroučku zalévám vypečenu šťávou. Jako zálivku lze také použít vyškvařené sádlo. Uzavřené skleničky postavím do pekáče na jehož dno dám 2-3cm vody a peču v troubě 2hodiny na 200 st.

P1260795

One thought on “Domácí konzervy…

  1. Jana says:

    Moc jednoduché i pro začátečníky zvladatelné a hlavně bez chemie. Mám vyzkoušené i vařené uzené maso zalité vývarem a kuřata pečená zalitá výpečkem (samozřejmě po upečení vytahám z masa kosti). Zavařuji také v horkovzdušné troubě a po celou dovolenou tyto konzervy vydrží i bez ledničky.

Napsat komentář